Zaloguj się aby zobaczyć całość
5/5 (3)

Dzisiejsze zestawienie to lektura obowiązkowa nie tylko dla prawdziwych moli książkowych, ale wszystkich którzy szukają inspiracji i motywacji dla swojej kariery zawodowej. Najłatwiej znaleźć ją u osób, które osiągnęły sukces w biznesie. Sprawdźmy więc, jak piłka nożna ma się do pracy w korporacji, czy da się pracować bez stresu oraz czego każdy z nas może nauczyć się od największych innowatorów XX wieku. Do lektury zapraszamy wspólnie z naszym partnerem – Empikiem.

 

1. Alex Ferguson. Być liderem, Autor: Ferguson Alex, Moritz Michael

1-alex-ferguson-byc-liderem-b-iext46629895

To książka nie tylko dla fanów piłki nożnej i talentu menedżerskiego sir Alexa Fergusona. Autor skupia się na wartościach nieodłącznie kojarzonych z jego stylem zarządzania: dyscyplinie, kontroli, pracy zespołowej i motywacji.

 

 

 

2. Innowatorzy, Autor: Autor: Isaacson Walter

2-innowatorzy-b-iext46878094

To fascynująca, obejmująca ponad półtora wieku opowieść o tym, jak dochodzi do innowacji oraz jak współpraca i współdziałanie wyzwalają pokłady kreatywności, prowadząc do rewolucyjnych zmian w naszym codziennym życiu

 

 

 

3. Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie, Autor: Sinek Simon 

3-liderzy-jedza-na-koncu-dlaczego-niektore-zespoly-potrafia-swietnie-wspolpracowac-a-inne-nie-b-iext38798932

Współczesne organizacje są zbyt zajęte zarządzaniem zasobami ludzkimi, by dostrzec, że to, czego im potrzeba, to nie sprawny menedżer, ale przywódca z krwi i kości. Ktoś, kto nie tylko rozdzieli obowiązki, ale także pokaże ludziom, że to oni są najcenniejszym kapitałem w firmie. Simon Sinek podpowiada jak to zrobić.

 

 

4. Skazani na sukces. Jak wytrenować mózg i zdobyć pracę marzeń, Autor: Radziszewska Iwona

4-skazani-na-sukces-jak-wytrenowac-mozg-i-zdobyc-prace-marzen-b-iext45105215

Jedna praca, jeden etat przez całe zawodowe życie to już przeszłość. Zmienisz zawód kilka, a nawet kilkanaście razy. Nie tylko zawód – także wykształcenie i środowisko. Boisz się tych zmian? To normalne. Każdy się boi. Zmiana wymaga wysiłku, a nasz mózg woli sprawdzone rozwiązania. Książki pomoże odnaleźć się w meandrach zmieniającego się rynku pracy.

 

 

5. Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem, Autor: Laura Vanderkam

5-co-ludzie-sukcesu-robia-przed-sniadaniem-b-iext40631091
Każdego dnia, każdy z nas ma do dyspozycji 24 godziny. Dlaczego zatem jedne osoby robią więcej od innych? Wszystko to kwestia odpowiedniej organizacji. Właśnie o niej Laura Vanderkam rozmawiała z liderami największych firm na świecie. Wspólnie z nimi pokazuje jak wykorzystać poranki, by już osiągnąć maksimum produktywności, z którego będziesz mógł korzystać przez cały dzień.

 

 

KONKURS!

Zadanie konkursowe: napisz, w komentarzu na Facebooku do tego postu, jaką motywującą książkę polecasz i dlaczego. Do wygrania lektura „Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem” Laury Vanderkam ufundowana przez Empik.

Konkurs trwał do 14 maja 2017 r.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.


Autor wpisu: Maja Gojtowska
 • Judyta Wolak

  Cześć, ksiażka „Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny” Brian Tracy może nie nowa na rynku, ale warta posiadania w biblioteczne lub na ebooku. Sięgnełam do niej nie przekonana że wniesie coś nowego do mojego życia, ale już po paru stronach okazało się że jest tak napisana ze trafia do mnie bezpośrednio. Pokazała mi jak ważne jest wzięcie odpowiedzialności za swoje życie. Prosty język, przykłady z dnia codziennego, takie na które często nie zwracamy uwagi zupełnie oraz to ze autor daje porządnego kopniaka energii, motywacji i samozaparcia, powoduje ze się ją czyta od deski do deski ale i od razu wdraża do codziennych działań. Niby każdy wie że sprawom trzeba nadawać priorytety ale Brian Tracy użył takich przykładów przez które siedzisz i mówisz: „no jasne, właśnie tak jest”. To takie kompendium wiedzy gdy się chce zacząć zarządzać swoim czasem.

 • Kasia

  „Siedem nawyków skutecznego działania” – Stephen R. Covey
  Dlaczego?
  Ponieważ to nie jest książka, którą się czyta. To jest książka, którą się żyje…

 • Pracujpl

  @disqus_WzzM9eT6Ld:disqus dziękujemy za rekomendację :). Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie to napisz swoją odpowiedź w komentarzu pod postem na Facebooku Pracuj.pl: https://www.facebook.com/pracuj/posts/10155254663317290

 • Pracujpl

  @judytawolak:disqus weź udział w konkursie pisząc swoją odpowiedź pod postem konkursowym na Facebooku Pracuj.pl: https://www.facebook.com/pracuj/posts/10155254663317290 Dziękujemy za poleconą lekturę!